Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
   Jak wyłączyć cookies?    AKCEPTUJĘ

Aplikacje Ex

Ogrzewanie, chłodzenie, nawilżanie, kontrola VAV

Kategoria: Aplikacje Ex

Kontrola ogrzewania/chłodzenia


Systemy ogrzewania/chłodzenia składają się z napędu elektrycznego oraz przetwornika serii ExCos-D z sondą typu ExPro-CT… Tak zbudowany system może być zainstalowany w strefie zagrożonej wybuchem. Przetwornik przemienia sygnał sondy na standardowy sygnał analogowy (0...10 VDC lub 4...20 mA), podłączany np. do sterownika PLC. Wyjście sterownika może być doprowadzone bezpośrednio do siłownika. Między czujnkiem i sterownikiem nie są wymagane dodatkowe moduły lub obwody iskrobezpieczne. Podczas doboru siłownika i przetwornika należy brać pod uwagę maksymalną, dopuszczalną temperaturę ich powierzchni.

Kontrola nawilżania


System kontroli wilgotności składa się z siłownika ExRun oraz przetwornika ExCos-D z sondą pomiarową ExPro-CF… Taki system może być używany w strefach zagrożonych wybuchem. Przetwornik przemienia sygnał sondy na standardowy sygnał analogowy (0...10 VDC lub 4...20 mA), podłączany np. do sterownika PLC. Wyjście sterownika może być doprowadzone bezpośrednio do siłownika. Między czujnkiem i sterownikiem nie są wymagane dodatkowe moduły lub obwody iskrobezpieczne. Podczas doboru siłownika i przetwornika należy brać pod uwagę maksymalną, dopuszczalną temperaturę ich powierzchni.

Kontrola VAV i różnicy ciśnień


System kontroli VAV/różnicy ciśnień składa się z napędu i przetwornika różnicy ciśnień serii ExCos-P. To rozwiązanie znajduje zastosowanie w strefach zagrożonyc wybuchem. Przetwornik przemienia sygnał sondy na standardowy sygnał analogowy (0...10 VDC lub 4...20 mA), podłączany np. do sterownika PLC. Wyjście sterownika może być prowadzone bezpośrednio do siłownika. Między czujnkiem i kontrolerem nie jest wymagany dodatkowy moduł lub obwody iskrobezpieczne. Sterownik, zainstalowany w strefie bezpiecznej, w zależności od zmieniających się warunków będzie monitorował i sterował wentylatorem (musi być iskrobezpieczny) lub regulował przepustnicę (również iskrobezpieczna) w celu utrzymania odpowiedniego ciśnienia.